Sikeresebbek lettek az elmúlt években a hazai kisvállalkozások vagy továbbra sincs okunk felhőtlen örömre? Csath Magdolna, a Nemzeti Versenyképességi Tanács tagja, egyetemi tanár az EU frissen megjelent, az unió kkv-szektorát részletesen elemző éves tanulmánya kapcsán vélemény cikkében tesz kísérletet a nyilvánosságra került statisztikák mögött meghúzódó jelenségek, folyamatok értékelésére.
A felvetett megállapítások azonban túlmutatnak ezen, a háttérben meghúzódó igazi kérdés, hogy mit kellene tennie az államnak a KKV szektor teljesítményének javításáért? És mi az amit nem kellene megtennie, erőltetnie? Melyek a céges feladatok és melyek az állami feladatok? Megfelelően segítik-e a jelenlegi pályázatok a valódi innovációt? A kérdések lényegesek, Csath Magdolna válaszai, végkövetkeztetései elgondolkodtatóak.
A követendő stratégia "csak akkor lehet sikeres, ha tudomásul vesszük, hogy a kkv csak statisztikai kategória, és a mikro-, kicsi és közepes méretű vállalatok olyan jelentős mértékben térnek el egymástól, hogy nem lehet velük kapcsolatban sem egységes fejlesztési célokat kitűzni, sem azonos eszközrendszert alkalmazni.
Egy azonban biztos: a hazai kisvállalati szektor a stabilitás, a válságálló képesség erősítésének főszereplője, az innováció ma még nem kellően felismert forrása és a családok megerősítésének legjobb terepe."
Érdemes elolvasni a teljes írást a VG.hu oldalán https://www.vg.hu/velemeny/elemzes/a-kisvallalatok-jelentosege-2-1328914/
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.